Aluminijasta plošča 5052 H114 je zlitina, ki ni -toplotno-obdelana, za katero je značilen izrazit majhen vzorec tekalne plasti s pet- palicami, posebej zasnovan za-protizdrsne funkcije. Ta vzorčasta aluminijasta plošča, ki jo proizvaja GNEE, vključuje 2,2 % do 2,8 % magnezija in 0,15 % do 0,35 % kroma, kar zagotavlja izjemno odpornost na morsko in industrijsko okolje. Temperatura H114 označuje -utrjeno stanje, prilagojeno za reliefne tekalne plošče, ki zagotavljajo strukturno togost in hkrati ohranjajo možnost oblikovanja.
Izdelan v osnovnih debelinah od 1,2 mm do 8,0 mm in širinah od 1000 mm do 1600 mm, ustreza strogim proizvodnim tolerancam. V skladu s trenutnimi specifikacijami GB/T 3618 in ASTM B209 plošča 5052 H114 služi kot zelo funkcionalen talni material, ki ponuja zanesljive površinske rešitve v številnih zahtevnih komercialnih sektorjih.
1. Primarne uporabe in aplikacije
Aluminijasta tekalna plošča 5052 h114 5 bar zagotavlja bistvene protizdrsne površine in strukturno podporo v različnih vsakodnevnih uporabnih okoljih, kar zagotavlja varen prehod pešcev.
Talne obloge za gospodarska vozila:Transportni tovornjaki uporabljajo to ploščo za tla, kar zagotavlja visoko trenje. Nazivna višina vzorca 1,0 mm zagotavlja varno oporo med tovornimi operacijami, medtem ko lahke možnosti širine od 1,2 mm do 3,0 mm učinkovito zmanjšajo skupno bruto težo vozila do 15 %.
Poti za morska plovila:Palube majhnih čolnov vključujejo ta korozijsko-odporen material, ki preprečuje zdrs. Vsebnost magnezija 2,2-2,8 % vzdrži izpostavljenost slani vodi pri temperaturah od -20 stopinj do 50 stopinj, kar zagotavlja zanesljiv prehod za člane posadke v težkih pomorskih vremenskih razmerah.
Stopnice za industrijske objekte:Proizvodni obrati nameščajo te vzorčaste tablice na dvignjene brvi. Najmanjša meja tečenja 150 MPa (21,7 ksi) podpira stalen peš promet in premikanje težke opreme, pri čemer ohranja natančno strukturno celovitost v standardnih pogojih delovanja brez deformacij.
Nakladalne rampe javnega prevoza:Mestni avtobusi se za lažje vkrcanje zanašajo na majhen vzorec pet-črt. Torni koeficient zmanjša nevarnost zdrsa v deževnem vremenu, medtem ko prilagojene mere do širine 1600 mm brezhibno pokrivajo standardne razpone klančin brez strukturnega spajanja.

2. Ključne koristi in prednosti
Ta vzorčasta aluminijasta plošča združuje natančno mehansko trdnost z odpornostjo na okolje, kar zagotavlja merljive meritve učinkovitosti, ki izpolnjujejo stroge inženirske zahteve pri zahtevnih strukturnih aplikacijah.
Izboljšana odpornost proti koroziji:Dodatek 0,15 % do 0,35 % kroma preprečuje pokanje zaradi napetostne korozije. Ta natančna kemična sestava omogoča, da plošča vzdrži stalno izpostavljenost morskemu okolju in razlitju kemikalij, ne da bi potrebovali dodatne zaščitne površinske premaze.
Optimizirana odpornost proti zdrsu:Majhen pet{0}}palični vzorec z nominalno višino 1,0 mm poveča koeficient površinskega trenja. Ta specifična geometrija aktivno izpodriva tekočine in ostanke, s čimer poveča kontaktno površino--čevlja in plošče in učinkovito zmanjša nesreče zaradi zdrsa na delovnem mestu.
Ugodno razmerje med-močjo in-težo:Z natezno trdnostjo 210-260 MPa (30,5–37,7 ksi) ta zlitina zagotavlja robustno nosilnost. Ohranja nizko gostoto 2,68 g/cm³, uspešno nadomešča težje jeklene plošče in zmanjšuje zahteve temeljne obremenitve za 35 %.
Odlična sposobnost oblikovanja in varljivost:Temperatura H114 ohranja zadostno plastičnost, kar omogoča upogibanje preko določenih radijev brez razpok. Podpira standardne tehnike obločnega varjenja, kot sta TIG in MIG, kar omogoča hitro sestavljanje struktur brez potrebe po -toplotni obdelavi po varjenju.
Obrnite se na GNEE še danes in zahtevajte prilagojeno ponudbo za naše visoko{0}}kakovostne aluminijaste plošče 5052 H114, prilagojene vašim specifičnim projektnim zahtevam.
3. Dostava, inšpekcijski standardi in pakiranje
Standardizirani dostavni protokoli in togi nadzorni okviri zagotavljajo, da vsaka dobavljena aluminijasta plošča ustreza natančnim dimenzijskim tolerancam in prispe brez mehanskih-poškodb zaradi transporta.
Standardizirana proizvodna dostava:Objekti delujejo v 15- do 25-dnevnem proizvodnem ciklu za standardna naročila. Ta strogi časovni okvir omogoča natančne postopke rezanja, zagotavlja dolžine od 2000 mm do 12000 mm, kar zagotavlja neprekinjeno dobavo materiala za velike gradbene projekte.
Smernice za preverjanje dimenzij:Inšpektorji izmerijo debelino podlage s kalibriranimi mikrometri, da potrdijo upoštevanje tolerance ±0,15 mm. Preverjeno je, da višina vzorca presega najmanj 0,6 mm, kar zagotavlja, da funkcionalne protizdrsne lastnosti ustrezajo specifikacijam standarda GB/T 3618.
Pregled kakovosti površine:Osebje za nadzor kakovosti izvaja vizualne ocene, da zagotovi, da končna obdelava mlina nima napak pri valjanju in hude oksidacije. Svetla ali matirana površina mora ostati popolnoma enakomerna po celotni površini 1220 x 2440 mm.
Embalažni sistem-odporen na vlago:Plošče so prepletene z nevtralnim papirjem, da se prepreči obraba površine. Celoten sveženj je zavit v polietilensko folijo in varno pritrjen na standardizirane lesene palete, kar ohranja okolje brez- vlage, da se prepreči korozija vodnih madežev med pomorskim prevozom.
4. Testiranje kakovosti izdelka
Strogo laboratorijsko testiranje potrjuje mehanske lastnosti in kemično sestavo plošč, kar zagotavlja popolno skladnost z določenimi mednarodnimi metalurškimi standardi, kot je ASTM B209.
Optična emisijska spektroskopija:Tehniki uporabljajo napredne spektrometre za kvantificiranje natančne elementarne sestave vsake serije. To kvantitativno testiranje zagotavlja, da ostane magnezij v razponu od 2,2 % do 2,8 %, pri čemer je strogo upoštevanje specifikacij EN 573-3 in GB/T 3880.
Testiranje natezne trdnosti:Univerzalni preskusni stroji uporabljajo nadzorovano napetost vzorcev za izračun mehanskih pragov. Rezultati morajo potrditi najmanjšo mejo tečenja 150 MPa (21,7 ksi) in odstotek raztezka, ki presega 10 %, kar potrjuje zanesljivost temperature H114.
Merjenje površinske hrapavosti:Specializirani profilometri merijo natančno mikro-hrapavost majhne pet{1}}palične plošče. Ti natančni kvantitativni podatki zagotavljajo, da nazivna višina vzorca 1,0 mm zagotavlja potreben koeficient trenja, kar potrjuje njegovo varnostno razvrstitev za komercialne talne obloge.
Preverjanje preskusa upogiba:Vzorci materiala so podvrženi strogim 90-stopinjskim in 180-stopinjskim upogibnim preskusom pri temperaturah okolja 20-25 stopinj. Zunanja upognjena površina ne sme imeti nobenih makrorazpok, kar potrjuje strukturno celovitost zlitine, ko je izdelana v nagnjene komponente, kot so stopnišča industrijskih stopnišč.

5. Obeti za prihodnji razvoj
Napredek v tehnologijah valjanja zlitin in površinskem teksturiranju bo nenehno izboljševal proizvodno učinkovitost in strukturno zmogljivost teh posebnih plošč z aluminijastimi vzorci.
Tehnologije avtomatiziranega valjanja:Nadgrajene hladne valjarne, ki vključujejo umetno inteligenco, bodo zmanjšale tolerance debeline pod ±0,10 mm. Ta izredna natančnost bo odpravila materialne odpadke in zagotovila doslednejšo porazdelitev strukturne obremenitve med obsežnimi-namestitvami talnih oblog v komercialni infrastrukturi.
Okolju-prijazni postopki taljenja:Prehod na taljenje aluminija-na hidroelektrarne bo drastično zmanjšal ogljični odtis proizvodnje. Nabava surovin s pobudami za zeleno energijo bo ta vzorčasti izdelek uskladila s strogimi mednarodnimi okoljskimi predpisi in globalnimi certifikati za trajnostno gradnjo.
Napredne geometrije vzorcev:Raziskave naprednega mikro{0}}teksturiranja bodo prinesle hibridne modele vzorcev, ki znatno izboljšajo odvajanje tekočine. Te optimizirane površinske strukture bodo aktivno povečale koeficient trenja za dodatnih 10 %, kar bo povečalo varnost pešcev v močno mazanih industrijskih okoljih.
Integrirana logistika dobavne verige:Prediktivna analitika bo radikalno poenostavila standardno razpoložljivost zalog, s čimer bo učinkovito skrajšala standardne mednarodne dobavne roke s 15 dni na manj kot 7 dni. Ta zmožnost uvajanja bo podprla-pravočasno-proizvodne modele za transportne tekoče linije po vsem svetu.
Podatkovne specifikacije in tržni parametri
Tabela 1: 5052 H114 Tehnični podatki in obseg velikosti
| Postavka | Možnosti / obsegi |
| Zlitina in kaljenje | 5052 H114 |
| Aplikacija | Majhna tekalna plošča s petimi prečkami |
| Osnovna debelina | 1,2 – 8,0 mm (do 10,0 mm na zahtevo) |
| širina | 1000 – 1600 mm (do 1900 mm) |
| Dolžina | 2000 – 6000 mm (do 12000 mm) |
| Višina vzorca | 1,0 mm nominalno (najmanj 0,6 mm za tanka merila) |
| Standardne specifikacije | GB/T 3618, ASTM B209, EN 485-2, EN 573-3, GB/T 3880 |
Tabela 2: Kemijska sestava (mas. %)
| Element | Odstotek (%) |
| Aluminij (Al) | Ostanek |
| magnezij (Mg) | 2.2 - 2.8 |
| Krom (Cr) | 0.15 - 0.35 |
| Železo (Fe) | Manjše ali enako 0,40 |
| Silicij (Si) | Manjše ali enako 0,25 |
| Baker (Cu) | Manjše ali enako 0,10 |
| Mangan (Mn) | Manjše ali enako 0,10 |
| Cink (Zn) | Manjše ali enako 0,10 |
Tabela 3: Mehanske lastnosti
| Lastnina | Oblika vrednosti |
| Meja tečenja (min.) | Večji ali enak 150 MPa (21,7 ksi) |
| Natezna trdnost | 210 - 260 MPa (30.5 - 37.7 ksi) |
| Raztezek | Večji ali enak 10 % |
Tabela 4: Proizvodna toleranca (na GB/T 3618)
| Parameter | Določena toleranca |
| Debelina (1.2 - 3.0 mm) | ± 0,15 mm |
| Debelina (3.0 - 8.0 mm) | ± 0,25 mm |
| Širina (1000 - 1600 mm) | + 2.0 mm / - 0.0 mm |
| Dolžina (2000 - 6000 mm) | + 3.0 mm / - 0.0 mm |
| Višina vzorca | ± 0,20 mm |
Tabela 5: Napotki za cenovni razred SMM za aluminij (ocena)
| Tržni kazalnik | Cenovni razpon (USD/MT) |
| SMM A00 Aluminijasto podnožje Cena | $2,450 - $2,550 |
| 5052 H114 Pristojbina za obdelavo | $350 - $450 |
| Ocenjena skupna cena CIF | $2,800 - $3,000 |
Ste pripravljeni nadgraditi svoj industrijski pod? Obrnite se na našo tehnično ekipo pri GNEE, da zagotovite standardne velikosti ali velikosti po meri s hitro globalno dostavo.
Obrnite se na naše inženirje še danes
Zaključek
Aluminijasta plošča 5052 H114 zagotavlja izjemno uporabnost s kombinacijo proti-zdrsnega vzorca, robustne mehanske trdnosti in toge odpornosti proti koroziji. Kot zelo učinkovita rešitev za talne obloge in obloge zagotavlja strukturno varnost v transportnem, pomorskem in industrijskem okolju. Strogo upoštevanje specifikacij GB/T 3618 in ASTM B209 zagotavlja dosledno fizično zmogljivost, medtem ko natančna vsebnost magnezija od 2,2 % do 2,8 % zagotavlja dolgo-trajnost pred degradacijo okolja. Ko tehnologije valjanja napredujejo, bo GNEE še naprej zagotavljal optimizirane, natančno izdelane plošče z aluminijastimi vzorci. Ta material ostaja zelo zanesljiv, dimenzijsko natančen izdelek, ki dosledno izpolnjuje tehnične zahteve razvoja sodobne infrastrukture.

pogosta vprašanja
Kakšna je razlika med 5052 H114 in O temper aluminijasto ploščo?
Kaljena H114 je deformacijska -kaljena za višjo mejo tečenja (večja od ali enaka 150 MPa), posebej namenjena za vzorčaste plošče, medtem ko je kaljena O popolnoma žarjena, mehkejša in primerna za ekstremno oblikovanje ter predstavlja nižjo mejo tečenja okoli 65 MPa (9,4 ksi).
Ali je mogoče variti aluminijasto tekalno ploščo 5052 H114?
Da, ima odlično varivost. Standardne tehnike, kot sta varjenje TIG in MIG, delujejo učinkovito brez potrebe po -toplotni obdelavi po varjenju, ohranjajo ustrezno strukturno celovitost vzdolž zvara.
Zakaj je vzorec majhnih pet-črt učinkovit?
Majhna pet{0}}palična geometrija zagotavlja več-smerno trenje, ki hitro usmerja tekočine stran od površine. Ta 1,0 mm nazivna dvignjena tekstura učinkovito zmanjšuje nevarnost zdrsa v komercialnih in industrijskih prostorih.
Ali je 5052 H114 primeren za morska okolja?
Vsekakor. Natančna vključitev 2,2-2,8 % magnezija in 0,15-0,35 % kroma daje tej zlitini strogo odpornost proti koroziji v slani vodi, zaradi česar je zelo učinkovita za krove čolnov in pristaniške steze.
Kakšne so standardne mere za ta izdelek?
Standardne osnovne plošče običajno merijo 1220 x 2440 mm, z debelino podlage od 1,2 mm do 8,0 mm. Vendar pa proizvodni obrati, kot je GNEE, ponujajo možnosti širine po meri do 1600 mm in dolžine do 12000 mm.
